Запорізькі учасники АТО розвивають співпрацю з Міністерством ветеранів України

Запорізькі учасники АТО  розвивають співпрацю з Міністерством ветеранів України

Керівники ветеранських організацій учасників АТО та ООС зібралися на чергове засідання обласної координаційної ради. Голова ради Андрій Хімічев закликав усіх до консолідації зусиль у відстоюванні соціально-економічних прав демобілізованих бійців, наголосив на неприпустимості політизації ветеранського руху та втягування у передвиборчу боротьбу.

Лідер АТОвців Мелітопольщини Володимир Мінко розповів про діяльність Ради ветеранів України, яку створено при профільному міністерстві. Цей консультативно-дорадчий орган готує пропозиції до законодавства про єдиний реєстр ветеранів війни, опрацьовує єдиний регламент поховання та вшанування пам’яті загиблих героїв. На окрему увагу заслуговує соціально-психологічна реабілітація учасників АТО. За словами регіонального представника Державної служби у справах ветеранів Тимура Книша, для діагностування бойових травм потрібні фахівці зі спеціальним досвідом. У той же час більшість психологів, що працюють у містах та районах області, не пройшли такого навчання. Сьогодні діє новий порядок використання коштів, який дозволяє волонтерам-психологам, що мають відповідну освіту та мінімальну матеріально-технічну базу, допомагати нашим захисникам та отримувати бюджетне фінансування.

Члени ради підтримали пропозицію радника Бердянського міського голови Дмитра Зубовича про розробку програми купівлі житла для ветеранів. Обласному та місцевому бюджетам пропонується 50% на 50% фінансувати придбання нових квартир для демобілізованих воїнів. Приєднатися до проекту може будь-яка місцева громада. Допомогти вирішити житлове питання може використання «відмерлої спадщини» — неприватизованої нерухомості, що після смерті господарів переходить до органів місцевого самоврядування.

Незабаром члени ради зберуться на засідання «круглого столу», присвяченого забезпеченню права на пільговий проїзд, а також проведуть виїзне зібрання у м. Енергодар.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *