Запорізька область у першій п’ятірці рейтингу областей щодо формування громад

Запорізька область у першій п’ятірці рейтингу областей щодо формування громад

Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило щомісячний моніторинг процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування станом на 10 січня 2020 року. Дані цього моніторингу − певний підсумок проведення реформи за 2019 рік.

За даними моніторингу, Запорізька область зберігає свої позиції серед лідерів та посідає п’яте місце рейтингу областей щодо формування територій громад.

Область займає перші місця за показниками «Покриття перспективними планами» (100%), «Кількість районів, не охоплених об’єднанням, приєднанням» − у кожному районі області створено об’єднані територіальні громади, «Кількість територіальних громад, що не об’єдналися та не приєдналися» (27,1%) та «Площа спроможних громад (ОТГ, міст обласного значення)» (75,5%). За показником «Кількість населення ОТГ, міст обласного значення» (90,6%) Запорізька область посідає третє місце.

Створення нових об’єднаних територіальних громад та приєднання до існуючих громад області активно триває. У 2020 році вже створено Терпіннівську сільську об’єднану територіальну громаду Мелітопольського району.

Таким чином, в області вже сформована 61 об’єднана територіальна громада, в які об’єдналися 217 місцевих рад із 299, які існували до початку реформи.

Одним із пріоритетних напрямків подальшого впровадження реформи децентралізації є завершення формування базового (громади) та субрегіонального (райони) рівнів адміністративно-територіального устрою області.

 

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *