Запорізька область розраховує на підтримку Данії у проєктах з підвищення якості водозабезпечення

Співпраця можлива за програмою Danida Business Finance в Україні. Вона розрахована на кредитне фінансування проєктів у двох пріоритетних секторах: відновлювальна енергетика та вода і стічні води.

Рамкову угоду про загальні умови та процедури, організаційні заходи та фінансові умови реалізації програми в Україні підписано ще в березні 2019 року, а вчора, 16 червня, Верховна Рада України прийняла закон про ратифікацію цієї угоди між Урядом України та Урядом королівства Данія. Отже, це дає підстави для старту програми Danida Business Finance в Україні.

Запорізька область найбільш зацікавлена сторона у ратифікації угоди між двома країнами, адже задовго до ратифікації угоди в  КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради підготували три інвестиційні проєкти, які можуть зацікавити данських інвесторів. За словами генерального директора комунального підприємства Сергія Басанського, ці проєкти вже були презентовані послу королівства Данія в Україні. Йдеться про будівництво центрального водогону із поверхневим забором води й забезпечення якісною питною водою центральних районів області – Енергодара, Дніпрорудного, Токмака, Комишувахи і т.д.; ще один проєкт, який розроблений обласним водопостачальником – реконструкція очисних споруд підприємства; під план роботи програми Danida Business Finance підпадає також і проєкт водозабезпечення та водовідведення Якимівського  району.

— Для нас важлива задача – підвищення якості надання послуг з водопостачання та водовідведення й зниження тарифів для населення. Приміром, в області сьогодні найвищі в Україні тарифи з очищення стоків (33 грн. 33 коп.), є проблеми із забезпеченням питної води належної якості в центральних та віддалених районах області. Тож участь нашого підприємства в програмі Danida Business Finance в Україні – чудова можливість залучити на розвиток підприємства не тільки обігові кошти, які йдуть переважно на утримання наявних мереж, а й кошти іноземних програм, що дозволить нам реалізувати перспективний план розвитку підприємства, який розроблений нами і затверджений обласною радою. Тепер, коли Верховна Рада прийняла закон про ратифікацію угоди, ми  також активізували роботу з дирекцією Danida Business Finance, — прокоментував директор КП «Облводоканал» ЗОР  Сергій Басанський.

Додатково: Danida Business Finance – це програма, що реалізується в рамках данського співробітництва у цілях розвитку, якою передбачено надання позик таабо фінансової допомоги для фінансування стійких інфраструктурних проєктів у країнах, що розвиваються, мають відношення до передачі технологій та ноу-хау данських компаній. Проєкти мають відповідати стратегіям розвитку та секторальним планам країни-бенефіціара, бути спрямованими на забезпечення сталого розвитку та працевлаштування, і приносити відчутні результати з огляду на цілі сталого розвитку. Danida Business Finance пропонує безвідсоткові позики строком до 10 років по проєктах, де орієнтована сума комерційного договору на один проєкт становить, але не обмежується, 100 млн.євро.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *