Запорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництва

Запорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництваЗапорізька область готова стати пілотним майданчиком для створення мережі центрів підтримки підприємництва

Запорізьку область  відвідали представники Мінекономрозвитку та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва. Одним із пріоритетних завдань Офісу є створення мережі центрів підтримки підприємництва по всій території України.

Наразі Офіс проводить ознайомлення з діючою інфраструктурою підтримки підприємництва та ЦНАПами областей з метою визначення їх готовності до участі у пілотному проекті зі створення мережі центрів підтримки підприємництва, що запроваджується у рамках стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.

За словами представників Офісу, реалізацію пілотного проекту планується розпочати саме на базі ЦНАПів, оскільки в сільській місцевості це майже єдиний майданчик для взаємодії бізнесу та влади.

У містах та районах області натепер функціонують 36 ЦНАПів, у тому числі сім  в ОТГ. Громади активно залучають міжнародну технічну допомогу для втілення проектів з розбудови мережі ЦНАП. Так, у 2018 році відкрито сучасні приміщення вже діючих ЦНАПів у м. Токмаку, Веселівській та Берестівській ОТГ.

Крім цього, влада активно підтримує розвиток інфраструктури для бізнесу. З 2015 року за сприяння обласної влади відкрито п’ять  бізнес-інкубаторів на базі вищих навчальних закладів області. Проектом обласної програми підтримки бізнесу на 2019-2020 роки передбачено, серед іншого, подальший розвиток об’єктів інфраструктури для бізнесу, у тому числі в об’єднаних територіальних громадах.

– Запорізька область повністю підтримує ініціативу Мінекономрозвитку та готова стати пілотним майданчиком у створенні мережі центрів підтримки підприємництва, – зазначила директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Оксана Матвіїшина.

У рамках робочої програми експерти провели зустрічі з представниками влади Запоріжжя та Мелітополя, а також Веселівської ОТГ, ознайомилися з роботою ЦНАПів та відвідали діючі об’єкти інфраструктури розвитку підприємництва, зокрема Центр підтримки бізнесу, що функціонує при Запорізькій торгово-промисловій палаті, Державну організацію «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області», «Бізнес-інкубатор Запорізького національного технічного університету».

Довідково: Офіс розвитку малого та середнього підприємництва працює як консультативно-дорадчий орган при Мінекономрозвитку, а згодом має стати державним органом, який надає підтримку підприємцям.

Фінансову підтримку Офісу здійснює Європейський Союз у рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business.

Завданням Офісу є розробка програм підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема, полегшення доступу до фінансування та розвиток інфраструктури підтримки МСП у регіонах.

Результатом роботи Офісу у 2018-2019 році має стати реалізація низки пілотних проектів: запуск мережі центрів підтримки підприємництва; запровадження механізму часткового гарантування кредитів; створення Державного інформаційного порталу для малого і середнього бізнесу; створення інформаційного довідника для підприємців-початківців; створення програми навчальної та фінансової підтримки стартапів тощо.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *