Запоріжжя має інвестиційний потенціал, про який мало відомо в Києві, — нардеп Галина Янченко

Голова ТСК Верховної Ради з питань захисту інвесторів Галина Янченко відвідала Запоріжжя та взяла участь у спільній нараді з керівником Запорізької ОДА Олександром Старухом, присвяченій питанню залучення інвестицій в регіон.

Участь у заході взяли також представники всіх п’яти новостворених районів Запорізької області, 67 голів ОТГ в режимі Zoom.

Під час наради голова Запорізької ОДА Олександр Старух презентував найбільші інвестиційні проекти області. Зазначивши, що за кількістю залучених прямих іноземних інвестицій Запорізька область посідає п’яте місце в Україні із показником у 1,39 млрд доларів США.

Серед них — проект із будівництва Запорізької ВЕС у Мелітопольському районі з обсягом інвестицій у 700 млн євро, який стане найбільшим в Європі вітропарком, проект із виробництва водню на території ДніпроГЕС у 300 млн євро, проект зі створення обчислювального дата-центру у місті Енергодар, індустріальні парки, які будуються в області.

«Проекти є, їх треба реалізовувати, і внутрішня складова потужна має бути. Ми разом маємо працювати над тим, щоб інвестиційна привабливість Запорізького регіону збільшувалась, щоб були не лише державні надходження, або ж залучення кредитних коштів, а й приватні інвестиції, які, як ми знаємо, у будь-якій країні складають основну частину економік регіонів. Переконаний, що ми разом будемо працювати над цим питанням, аби досягти цієї мети – підвищення інвестиційної привабливості нашого регіону», — підкреслив голова Запорізької ОДА.

У свою чергу Голова ТСК з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко презентувала діяльність парламентської Спецкомісії, а також розповіла про напрямки роботи в рамках Ukraine Invest.

«Сфера моєї діяльності у Верховній Раді – залучення та захист інвестицій. ТСК — це колегіальний орган Верховної Ради, до якого входять 13 народних депутатів з майже всіх депутатських фракцій та груп. Її створення було відповіддю на запит Президента, про необхідність залучення інвестицій всіма гілками влади. Ми працюємо в напрямку розробки змін до законодавства та розглядаємо звернення бізнесу, захищаємо права інвесторів, якщо вони порушуються. Водночас, нам дуже важливо розуміти, як відбувається робота із залучення інвестицій на місцях, які є успіхи. Бо кожна українська область унікальна, на мою думку, Запоріжжя має інвестиційний потенціал, про який мало відомо в Києві», — сказала Галина Янченко.

Вона зазначила, що Спецкомісія має успіхи в роботі, за час існування вдалося захистити та розблокувати інвестпроектів на понад 5 млрд гривень. Ще одним напрямком її діяльності, як зазначила народний депутат, є робота в Наглядовій раді Ukraine Invest.

«Я увійшла в Наглядову раду агентства, щоб збільшити ефективність нашої взаємодії з урядом. Одна з моїх головних місій – це бути своєрідним послом, який приїздить в регіони, зустрічається з керівниками на місцях, аби проговорити, які є можливості і запити для залучення інвестицій», — підкреслила Галина Янченко.

Нардеп також звернулась до присутніх під час наради голів об’єднаних територіальних громад і наголосила на тому, що вона відкрита до співпраці.

А також запропонувала заповнити спеціальну форму-опитувальник від урядового агентства Ukraine Invest щодо можливостей і пропозицій, а також запитів від ОТГ по залученню інвестицій.

«Буквально днями ми фіналізуємо форму-опитувальник від урядового агентства Ukraine Invest щодо можливостей і пропозицій, які відкрились завдяки ухваленню Верховною Радою закону «про інвестиційних нянь». Ми шукаємо для нових потенційних інвесторів регіон, громаду, в яку вони можуть зайти. Я звертаюсь до керівництва Запорізької ОДА з проханням обов’язково надіслати таку форму в ОТГ. Для нас важливо отримати зворотній зв’язок з кожної громади», — закликала голова ТСК з питань захисту прав інвесторів.

А також народні депутати Денис Маслов, парламентарі від Запорізького регіону — Юлія Яцик, Артем Кунаєв, Геннадій Касай, Павло Мельник.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *