Запоріжжя стало центром підготовки майбутніх трансплант-координаторів для всієї України

Запоріжжя стало центром підготовки майбутніх трансплант-координаторів для всієї України

Новий закон про трансплантацію передбачає, що однією з основних складових процесу трансплантації є трансплант-координатор. Саме ці медичні працівники налагоджуватимуть взаємодію між усіма учасниками процесу трансплантації, зокрема перевірятимуть та отримуватимуть згоди на донорство, вчасно та систематично оновлюватимуть інформацію у Єдиній державній системі трансплантації, організовуватимуть оперативне та безпечне транспортування органів.

Трансплант-координатор повинен мати вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня у галузі охорони здоров’я, соціальної роботи чи соціальних та поведінкових наук,  пояснили у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

Наразі розпочалося навчання для першої групи медиків у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України, а практична частина (близько 70% курсу) проводитиметься у Центрі трансплантації Запорізької обласної лікарні. В основі курсу — настанови та практика з трансплантації ЄС, зокрема — Іспанії та США.

Передусім медики вчаться організовувати повний цикл процесу трансплантації: від отримання згоди на донорство до вилучення та транспортування органів. Майбутніх трансплант-координаторів знайомлять з правовими та юридичними аспектами трансплантації, окремо увагу акцентують на організації процесу та критеріях встановлення смерті головного мозку.

Значна увага приділяється психологічній підготовці майбутніх фахівців — упродовж 20 годин курсу медики вивчають основні моделі взаємовідносин з донорами, їхніми родинами та пацієнтами, що потребують трансплантації.

Курс підготовки триває 156 навчальних годин, з них 106 годин — практика. Тривалість курсу — один місяць, навчання повністю безоплатне. Кількість людей у групі — до 12.

До кінця року МОЗ України затвердило шість окремих циклів навчання, які відбуватимуться: по 4 березня 2019 року (курс триває); з 5 березня по 4 квітня 2019 року; з 5 квітня по 8 травня 2019 року; з 10 травня по 10 червня 2019 року; з 2 вересня по 1 жовтня 2019 року; з 2 жовтня по 1 листопада 2019 року.

У Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України повідомили, що набір на наступні курси відкритий. Усі подробиці щодо вступу можна дізнатися за телефоном: (061) 279-16-54, навчальний відділ Запорізької медичної академії післядипломної освіти. Клопотання щодо вступу на курс необхідно відправляти на ім’я ректора за адресами: zmapo2017@gmail.com та kanzzmapo@gmail.com

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *