Запоріжці почали отримувати субсидію грошима

Запоріжці почали отримувати субсидію грошима

Жителі Запорізької області з березня вперше почали отримувати субсидію грошима через банківські установи чи пошту. Як підкреслила під час прес-конференції заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Кривошей, правила призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг залишаються незмінними, змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій беруть ті сім’ї, які звертаються за допомогою вперше.

Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме смс-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити коштів за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Як пояснила Катерина Кривошей, держава через «Ощадбанк» сплачуватиме частину комуналки в межах виділеної субсидії та соціальних нормативів, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Субсидії, які призначені з початку діючого опалювального сезону (жовтень 2018 року), з березня 2019 року будуть переведені на грошові розрахунки в готівковій формі. Територіальні органи соціального захисту населення області готові до проведення відповідної роботи та вже сформували реєстри на виплату «живими» коштами.  

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні «Укрпошта» доставить повідомлення про те, скільки і як надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки. Отже всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Отримувачам субсидії, які працюють, для отримання грошового переказу необхідно  звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні й травні.

Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить «Укрпошта».

— Суть нового механізму полягає в тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період. А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено, — наголосила Катерина Кривошей.

На сьогодні в Запорізькій області 151,4 тис. отримувачів субсидії. Її середній розмір  становить 1,5 тис. гривень. Тобто, загалом  по області щомісячно 227,1 млн. грн.  видаватиметься готівкою.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *