За рівнем заробітної плати працівників Запорізька область піднялася на ІV позицію серед регіонів

За рівнем заробітної плати працівників Запорізька область піднялася на ІV позицію серед  регіонів

За даними Головного управління статистики в Запорізькій області, середньомісячна заробітна плата по області у січні-листопаді 2018 року склала 9238 грн. (ІV місце серед регіонів України), що в 1,5 разу менше максимального показника по країні (м.Київ), але на 27,9% більше мінімального (Чернігівська область).

Середньооблікова чисельність штатних працівників, зайнятих на підприємствах з кількістю працюючих десять і більше осіб, у листопаді 2018 року становила 363,3 тис. осіб.

При цьому розмір середньомісячної номінальної заробітної плати одного штатного працівника в жовтні 2018 р. в 2,4 разу перевищив законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати (3723 грн.) та становив 9106 грн., що на 27,5 % більше, ніж у аналогічному місяці 2017 р.

Найвищий розмір заробітної плати відмічався у працівників постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (15163 грн.), добувної промисловості і розроблення кар’єрів (14995 грн.), металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування (14117 грн.).

До групи з найнижчою заробітною платою, розмір якої складає 42–67% середньообласного рівня, відносяться працівники текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, тимчасового розміщування й організації харчування, сільського, лісового та рибного господарств, охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, операцій з нерухомим майном.

З урахуванням змін споживчих цін реальна заробітна плата у жовтні 2018 року в порівнянні з попереднім місяцем збільшилася на 1 %, а відносно жовтня 2017 року — на 15,5%. За період січень-жовтень 2018 року по відношенню до аналогічного періоду минулого року вона збільшилась на 14,8%.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *