Як СБУ може знищити запорізький муніципальний футбол Буряка

Популістична ідея «народного футбольного клубу» в Запоріжжі має шанси завершитися, тільки-но розпочавшись. Про це пише «Depo.ua».

В Запоріжжі – велике футбольне свято. Муніципальний клуб «Металург» провів свій перший матч, обігравши якийсь «Легіон» , забивши аж 19 голів. Ідея, народжена в нетрях міськради – створити «клуб, який належатиме кожному запоріжцю» – починає набирати обертів.

Звісно, у фразі «футбольне свято» ви можете знайти (бо вона там таки є) іронію. Але, знаючи, як нинішня запорізька влада любить повлаштовувати публічні заходи, в тому числі й футбольні – у те, що вона захоче зробити із МФК «свято», віриться. Тим паче, в іншому «підрозділі імперії Ріната Ахметова», Маріуполі, подейкують, саме так і зробили – звозячи в добровільно-примусовому порядку людей на домашні матчі ФК «Маріуполь». Звісно, рівень Прем’єр-ліги порівнювати із аматорським чемпіонатом немає сенсу. Але хто вже чим багатий.

Втім, на місці запорізьких любителів футболу – так само й ініціаторів цього проекту «Муніципальний футбольний клуб» – я б не поспішав радіти появі ще одній можливості сходити на стадіон. І справа не в тому, що клуби, які утримуються місцевою владою, традиційно не дуже дієздатні. Навіть створений за ініціативи мера Києва «Арсенал» не стільки жив, скільки мучився. Що вже казати про значно скромніше з фінансової точки зору Запоріжжя (навряд чи цей проект отримає хоч копійку від Ахметова; скоріше за давньою традицією буде «роздоюватися» винятково міський бюджет – причому з більшою вигодою для певних утаємничених персонажів, ніж для самого клубу). В Запоріжжі днями сталася дуже цікава подія, яка може мати серйозні наслідки.

Спочатку губернатор області Костянтин Бриль заявляє, що в регіоні скоюються якісь серйозні злочини проти нацбезпеки. А за кілька днів Служба безпеки України (не треба нагадувати, що вихідцем саме з цієї організації є пан Бриль?) проводить обшуки в міськраді і знаходить дещо цікаве. І історія на цих обшуках, очевидно, не завершиться.

Звісно, футбол до імовірної співпраці із «Л-ДНР» ніякого відношення не має. З ним ситуація дещо інша. Якщо вже в СБУ зайнялися запорізькою владою, то навряд чи все завершиться цим одним заходом. Під «ковпак» потрапить, якщо вже не потрапила, діяльність мерії в цілому. Її можлива корупційна діяльність в тому числі. Ні для кого ж не секрет, що будь-яка комунальна структура в будь-якому місті – це ідеальне місце для зародження і розквіту різного роду махінацій. А футбол – навіть низового рівня – це явище, де гроші зникають, як в бездонну бочку…

От і може виявитися, що запорізька влада, опинившись у скрутній ситуації на гачку у спецслужб, вирішить не заграватися, «зекономити» на таких от популістичних проектах. Як відомо, краще втратити частину, ніж усе. Тому проект «Муніципальний ФК» цілком може піти якщо й не під ніж, то під жорстку економію. Що означатиме мінімум грошей – і далі за текстом.

Хоча з точки зору розвитку футболу в Україні це і на краще. Ідея клубів на комунальні чи державні гроші дискредитувала себе ще тоді, коли Володимир Буряк лише мріяв про посаду головного інженера «Запоріжсталі». Оживляти її зараз – навіть не безглуздо.

А запоріжці не ходять навіть на той футбол, що вже є. Звісно, можна заганяти на «Славутич-Арену» бюджетників чи працівників «Запоріжсталі» – але і це все Україна вже пройшла. Пострадянське ретро в постмайданній Україні уже не в моді.

 

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *