У Запоріжжі можуть кожного року збільшувати тариф на вивезення сміття

musor-smittya
musor-smittya

У компанії “Вельтум”, якій у 2019 році Запорізька міська рада “віддала” вивезення побутових відходів у місті на 10 років, говорять, що можуть кожного року просити переглянути тарифи на свої послуги. Мовляв, пропозиція з якою компанія перемогла на конкурсі 2 роки тому не означає, що “Вельтум” працюватиме за такою ціною постійно.

Таку позицію юристка “Вельтума” озвучила на засіданні у Господарському суді запорізької області 2 серпня, повідомляє кореспондент “Громади”.

На конкурсі 2019 року “Вельтум-Запоріжжя” переміг з тарифом 81,76 гривень. Тоді “Вельтум” зі своєю пропозицією обійшов компанію “Гранік” якраз завдяки дуже низькій ціні. За логікою, саме за ціною у 81 гривню запоріжанам і мали б вивозити сміття протягом усіх 10 років. Однак уже в 2021 році “Вельтум” підняв свої тарифи до майже 120 гривень за вивезення кубометру побутових відходів. Така ціна є не тільки значно вищою від конкурсної пропозиції 2019 року. Вона також вища ніж у головного конкурента граніка, який вивозить той же кубометр за 114 гривень.

Але тариф у 120 гривень може бути не межею. У “Вельтумі” говорять, що угода підписана після конкурсу не передбачає, що компанія має працювати всі десять років за ціною 81,76 гривень. Водночас переможець конкурсу кожного року може звертатися по корекцію тарифу, посилаючись на економічну ситуацію, зростання цін та мінімальної заробітної плати.

“Цим договором (між “Вельтумом” та Запорізькою міською радою, — прип. ред) не закріплювалася ціна та обов’язок виконавця послуг надавати їх виключно за цією ціною. Надавач послуг має надавати комунальні послуги за тарифом. Коли “Вельтум-Запоріжжя” переміг на конкурсі, то його пропозицію затвердили як тариф. Але ми маємо право його коригувати, бо змінюються ціни на пальне, мінімальна заробітна плата росте та багато іншого”, — зазначила представниця “Вельтум-Запоріжжя”.

Що цікаво, зараз “Вельтум-Запоріжжя” вважає себе винятковим надавачем послуг з вивезення побутових відходів. Це на судовому засіданні 2 серпня неодноразово підтверджувала і юристка сміттєвої компанії. Власне і сам судовий процес фактично є конфліктом за клієнта. “Вельтум” у Господарському суді Запорізької області хоче визнати недійсною угоду між школою-інтернат “Орієнтир” та компанією “Гранік”. Раніше навчальний заклад обслуговувався у “Вельтума”, але через низьку якість послуг перейшов до конкурента.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *