Спекотна вітряна погода підвищує ризик пожежної небезпеки

Спекотна вітряна погода підвищує ризик пожежної небезпеки

Середина літа по праву вважається пожежонебезпечним періодом. До того ж, вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню. Достатньо лише необачно кинутого недопалка в суху траву, як миттєво пожежа набуває загрозливих масштабів.

Як свідчить досвід, багато людей, що відпочивають на природі, нехтують правилами пожежної безпеки. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, непоправна шкода екології та чималі матеріальні збитки.

Рятувальники Головного управління ДСНС у Запорізькій області нагадують, що користуватися вогнем для знищення сухої трави та сміття категорично заборонено. Під час відвідування лісів, берегів річки Дніпро та Національного заповідника  «Хортиця» необхідно бути вкрай обережним, адже не загашений недопалок або не залите вогнище можуть стати причиною виникнення масштабної пожежі. Лісники розповідають, що для того, щоб повністю відновити пошкоджені дерева, необхідно в середньому 40-50 років, чагарники та кущі відновлюються за п’ять років.

Під час відпочинку на природі треба слідкувати за розпаленим багаттям та дотримуватися всіх правил пожежної безпеки. При виборі місця для пікніка слід враховувати наявність охоронної зони ліній електромереж. Розпалення багать в охоронній зоні  загрожує не лише знеструмленням лінії, а й несе безпосередню загрозу для  здоров’я і навіть життя відпочивальників. Категорично забороняється розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття поблизу ліній електропередач та трансформаторних підстанцій.

За статистикою ГУ ДСНС у Запорізькій області з початку цього року виникло 1412 пожеж в екосистемах, у результаті чого вогнем було знищено  539,968 га території навколишнього природного середовища.

У всіх випадках вогнеборці вчасно приборкали полум’я та запобігли його розповсюдженню на більш значну територію.

Рятувальники вкрай стурбовані та звертаються до громадян з проханням бути пильними та обережними під час відпочинку на природі, дотримуватися правил пожежної безпеки.

Якщо ви помітили загоряння в екосистемах – одразу зателефонуйте до служби порятунку «101».

 

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *