Санкції проти Росії продовжуються не самі собою — Президент про жорстку позицію України у відстоюванні відновлення суверенітету

Санкції проти Росії продовжуються не самі собою - Президент про жорстку позицію України у відстоюванні відновлення суверенітету

«Не потрібно, щоб складалось враження, що санкції автоматично продовжуються самі собою. Санкції продовжуються, оскільки Україна здатна займати позицію консолідації суспільства і вимоги до Російської Федерації щодо відновлення нашого суверенітету», — сказав Президент Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Глава держави зазначив, що наступного разу санкції мають бути продовжені в червні. «І яке рішення буде приймати і Рада ЄС, і США буде залежати від того, наскільки консолідована Україна, наскільки українська влада буде діяти рішуче, щоб захищати свій суверенітет», — зауважив Петро Порошенко.

Він додав, що кожного разу російська пропаганда розповідає, що санкції продовжують в останнє. «І кожен раз дипломатичні успіхи української влади забезпечують консолідацію всього світу», — сказав Президент.

«Сьогодні саме від позиції України, яка стала реальним суб’єктом зовнішньої політики, і позиція, яку ми зайняли від самого початку — «нічого про Україну без України». І сьогодні думка України є точно вирішальною», — підкреслив Глава держави.

Президент також зауважив, що і він, і українські дипломати, за участі з боку Меджлісу кримськотатарського народу, спільними зусиллями сформували платформу, яка запропонована щодо звільнення Криму і містить велику кількість компонентів. «Перше — це розширення санаційного компоненту проти Російської Федерацією у зв’язку із окупацією Криму. Друга позиція — це «азовський пакет» санкцій щодо негайної деокупації Керченської протоки і Азовського моря, відновлення свободи судноплавства», — повідомив він.

Також, за його словами, активно відпрацьовується позиція і координація зусилль щодо судових процесів, в тому числі в міжнародному суді ООН проти РФ у зв’язку з порушенням низки конвенцій ООН. Він зауважив, що координація цієї роботи на рівні української держави зроблена і буде розширена робота щодо відповідних позовів.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *