Промисловий комплекс регіону нарощує позитивні тенденції

Промисловий комплекс регіону нарощує позитивні тенденції

Впродовж 2018 року економічна ситуація у Запорізькій області характеризувалася переважно позитивними тенденціями, що формувалася в умовах пожвавлення виробничої діяльності підприємств з формуванням на цій основі позитивних фінансових результатів у більшості видів економічної діяльності.

Промисловий комплекс області продовжує нарощувати обсяги виробництва. Як повідомили в Департаменті економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації, індекс промислової продукції за січень-листопад 2018 року склав 103,7 % (6 місце серед регіонів, по Україні – 101,6%).

Майже усі провідні галузі промисловості області спрацювали з позитивною динамікою; найбільше зростання – у виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 17,4%), а також у добувній промисловості і розробленні кар’єрів (на 5,4%).

Завдяки розширенню внутрішньої кон’юнктури та освоєнню нових зовнішніх ринків зростання в машинобудуванні склало 6,1%, а в супутній галузі – металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування – 5,7%.

У розрізі основних промислових груп продовжували зростати обсяги у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 3,7%); виробництві хімічних речовин та хімічної продукції (на 2,6%).

Енергетичним комплексом області вироблено 42,8 млрд. кВт годин електроенергії, що на 6 % більше, ніж за січень-листопад 2017 року.

Підприємствами області у січні-листопаді 2018 року вироблено 30% загального обсягу електроенергії в Україні, 21,6% – чавуну.

За обсягом реалізованої промислової продукції Запорізька область стабільно посідає 3 місце по Україні – це 8,5%. Протягом січня-листопада
2018 року обсяг реалізованої промислової продукції порівняно з аналогічним минулорічним періодом збільшився на 25,1 млрд. грн. (на 15%) і становив 192,9 млрд. грн.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *