Профспілковий комітет ПАТ «Запоріжжяобленерго» звернувся за допомогою до Костянтина Бриля

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль зустрівся з представниками ПАТ «Запоріжжяобленерго», з якими обговорив ситуацію, що склалася на підприємстві у зв’язку з відсутністю коштів. Про це повідомляється на сайті Запорізької обласної державної адміністрації.

Як повідомив голова профспілкового комітету ПАТ «Запоріжжяобленерго» Микола Бакін, уже два місяці на підприємстві не виплачується зарплатня і загальний борг перед працівниками підприємства налічує майже 100 мільйонів гривень,  в основному за липень-серпень 2017 року. Нещодавно працівники отримали близько 20% коштів, зароблених за липень. Тож нині люди не мають грошей, аби навіть дістатись до робочого місця. До того ж є приклади, коли на підприємстві одночасно працюють  чоловік і дружина. Тобто без засобів існування залишаються цілі родини.

Нині представники профспілок готові рушати до Києва, аби проводити пікетування НКРЕ КП.

Микола Бакін підкреслив, що попередньо люди планували проводити мітинги біля облдержадміністрації, проте реальне вирішення ситуації залежить від НКРЕ КП. Тоді як обласна влада чує та розуміє існуючу проблему.

Як наголосив Костянтин Бриль, минулого року під час підготовки до зимового періоду в Запорізькій області виникала аналогічна проблема. Тоді влада регіону використала всі існуючі важелі, аби промислові підприємства погасили власні борги перед ПАТ «Запоріжжяобленерго», тим самим врегулювавши виплату зарплатні працівникам підприємства. Проте з тих пір  НКРЕ КП не змінило ситуацію щодо так званого «нульового алгоритму». Тож проблема знову повторюється.

— Я розумію, що реально вирішити цю ситуацію можуть тільки в НКРЕ КП. Не виплата зарплатні тягне за собою чимало інших проблем. Наш регіон отримує негативні рейтинги, зростає соціальна напруга, а  підприємство втрачає кваліфіковані кадри та не може залучити нових працівників. Крім цього, це й питання безпеки наших людей, адже нині обленерго не має коштів на придбання матеріалів, необхідних для проведення ремонтних робіт у зимовий період. Тож влада регіону підготує листа до НКРЕ КП та центральних органів влади, аби вони звернули увагу та терміново втрутились у ситуацію. Адже ми зобов’язані повідомити про загострення стану та плани запоріжців проводити пікети в столиці. Тим паче, найближчим часом ситуація може ще більше ускладнитися у разі не виплати зарплатні за вересень, тоді як люди не отримали в повному обсязі кошти за липень, — зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *