Працівники металургійної галузі більше за всіх страждають на професійні захворювання

Працівники металургійної галузі більше за всіх страждають на професійні захворювання

Упродовж останніх трьох років у Запорізькій області зареєстровано 138 випадків хронічних професійних захворювань, переважна більшість з них встановлена працівникам металургійних підприємств. У 2016 році захворіли 43 особи, у 2017 – 47, у 2018 – 48.

Як наголошують у Головному управлінні Держпраці у Запорізькій області, професійні захворювання – це специфічні захворювання, викликанні впливом на організм працівника шкідливих виробничих факторів.

У структурі професійної захворюваності працівників підприємств області переважають захворювання органів дихання – 42,8%, радикулопатії – 24%, вібраційна хвороба – 17,4%, кохлеарні неврити (приглухуватість) – 8,6%, та інші захворювання (7,2 %).

Втім, розуміючи професійні ризики працівників при шкідливих умовах, деякі металургійні підприємства м. Запоріжжя уклали договори з Українським науково-дослідним інститутом промислової медицини на обстеження та медичне обслуговування працівників, у яких виникла підозра на професійні захворювання, що допомогло на ранніх стадіях виявляти ці захворювання та уникати конфліктних ситуацій у спірних питаннях встановлення діагнозів профзахворювань.

У разі потреби встановлення діагнозу хронічного професійного захворювання необхідно три основні складові:

1. Наявність на робочому місці шкідливих виробничих факторів, які перевищують гранично допустимі концентрації та гранично допустимі рівні;

2. Стаж роботи в умовах впливу шкідливих виробничих факторів (як правило від 10 років і більше);

3. Клінічні ознаки того чи іншого професійного захворювання, згідно Переліку професійних захворювань.

Відповідно, з метою профілактики хронічних професійних захворювань, необхідно впливати на ці складові.

Тож, фахівці наголошують: при бажанні власників, адміністрації підприємств і наявності фінансування, навіть у важкі часи економічної кризи можливо проводити роботи по реконструкції обладнання, покращувати технологічні процеси, умови праці працівників та запобігати розвитку хронічних професійних захворювань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *