Пам’ятаємо та шануємо ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Чорнобильська аварія стала найнеочікуванішою та найбільшою в історії ядерної енергетики, а її наслідки люди відчувають і до сьогодні.

Відбиток, що залишила ця подія, відчули на собі не лише люди, а й економіки країн радянського та пострадянського просторів. Величезний суспільно-політичний резонанс сколихнув увесь світ. Хоробрі та самовіддані люди, які брали участь у ліквідації наслідків вибухів, назавжди залишаться героями в нашій пам’яті.

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, представники Запорізької обласної ради нагородили учасників аварії відзнаками.

— Сучасне покоління має виконати борг перед вами – передати дітям пам’ять про ваш подвиг. Ми маємо не забувати на що вам довелося піти заради нашого майбутнього. Зрозуміло, що не всі усвідомлювали ступінь небезпеки на той час, проте впевнено виконували свій обов’язок. Ми вдячні вам за це. Від імені обласної ради, а значить і від імені усієї громади Запорізької області, ми вітаємо вас із прийдешнім святом та бажаємо невичерпного оптимізму, віри у майбутнє та міцного здоров’я, — зазначив перший заступник голови облради Єгор Семенков та вручив нагороди.

За активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у вирішення соціальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, розвиток демократії і соціальний захист потерпілих від Чорнобильської катастрофи та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» І ступеня із занесенням його до Книги Пошани Запорізької обласної ради нагороджено Миколу Зіміна – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, директора Запорізької будівельно-ремонтно-налагоджувальної колективної фірми «Механізатор».

Почесними грамотами Запорізької обласної ради було відзначено учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Євгена Пєгова (голова Запорізького обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС») та Валентина Супруна (заступник голови).

Дехто з почесних гостей з об’єктивних причин не зміг бути присутніми на заході – свої відзнаки вони отримають згодом.

Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» IIІ ступеня буде нагороджено Олександра Ємельянова — учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, голову об’єднання організації Вознесенівського району «Спілка Чорнобиль».

Почесні грамоти отримають Олена Дудка (лікар-стоматолог КНП «Стоматологічна поліклініка № 1») та Галина Ковбаса (завідувач амбулаторії сімейної медицини №6 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 10»). Останню Єгор Семенков привітав особисто телефоном.

Наприкінці заходу гості подякували за визнання, пам’ять та відзнаки:

— Зараз дуже важкі часи, кожна історична епоха має свої важкі часи та свої поля боїв. Нашим полем бою була ЧАЕС. А саркофаг став нашою перемогою. Проте наші душі та серця не зачерствіли і ми дуже вдячні обласній раді, що нас не забувають. Миру вам, здоров’я, добра і таких же прекрасних душ, щоб вони крокували пліч-о-пліч з вашими безмежними серцями, — підвів підсумок голова Запорізького обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» Євген Пєгов.

 

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *