Незабаром в області запрацює комісія з реабілітації жертв репресій

Незабаром в області запрацює комісія з реабілітації жертв репресій

На виконання Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» триває формування регіональної комісії з реабілітації.

ЇЇ мета – зібрати документи, що допоможуть повернути добре ім’я нашим співвітчизникам, яким відмовили у реабілітації за радянських часів та у перші роки незалежності України. Остаточне рішення про реабілітацію або визнання людей потерпілими від репресій буде приймати Національна комісія при Українському інституті національної пам’яті.

Новий закон стосується учасників Української революції 1917-1921 років, селянських повстань 1920-1930-х років, жертв Великого терору та воїнів Української повстанської армії.

Окрім цього, у правах відновлюються рідні і близькі репресованих, діти та дружини «ворогів народу», що перебували на спецпоселеннях у Казахстані, Сибіру та на Далекому Сході.

До складу комісії входить 11 осіб, яких делегує Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Український інститут національної пам’яті, обласна рада, Держархів, територіальні підрозділи Нацполіції, СБУ та прокуратури. До них приєднаються чотири представники наукових установ та громадськості, яких визначать жеребкуванням.

Інтерес до роботи комісії вже виявили фахівці Запорізького національного університету, обласного краєзнавчого музею, товариства «Просвіта» та дослідницького центру «Спадщина». Заявки приймаються до 12 лютого 2019 року. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *