Міжнародний проєкт допомагає виробникам та переробникам черешні розширити ринок збуту

Міжнародний проєкт допомагає виробникам та переробникам черешні розширити ринок збутуМіжнародний проєкт допомагає виробникам та переробникам черешні розширити ринок збуту

Семінар на тему «Післязбиральна доробка черешні» відбувся у Центрі надання адміністративних послуг виконавчого комітету Мелітопольської міської ради. Захід  проведено Запорізькою торгово-промисловою палатою та проєктом Міжнародного Торгового Центру (ІТС) для малих і середніх виробників та переробників свіжих овочів і фруктів Запорізької області за фінансової підтримки Уряду Швеції. У роботі семінару взяв участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький.

Як повідомив Олександр Ясинецький, площа черешневих садів в області становить 2,3 тисячі гектарів, а обсяги виробництва — понад 11 тисяч тонн. Загалом у регіоні знаходиться 25% усіх черешневих насаджень у країні. За цим показником область посідає перше місце в Україні. Основна частина врожаю черешні традиційно вирощується у господарствах населення, частка вирощування у сільгосппідприємствах становить 20%. Черешню вирощують у Бердянському, Василівському, Веселівському, Запорізькому, Мелітопольському, Михайлівському, Оріхівському, Приазовському, Якимівському районах. Серед них найбільшим виробником черешні є Мелітопольський район. У сільськогосподарських підприємствах району на площі 1,2 тисячі гектарів щорічно виробляється 1,3 тисячі тонн черешні. Це найвищі показники в області. Нині у сільгосппідприємств, що вирощують черешню, через втрату частини ринку збуту існує проблема з реалізацією продукції за межі України.

Олександр Ясинецький висловив сподівання, що семінар «Післязбиральна доробка черешні» допоможе нашим малим і середнім виробникам та переробникам черешні у наступному році підвищити конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення доданої вартості, відкрити доступ до нових ринків з фокусом на ринки ЄС.

У свою чергу міжнародний консультант проєкту ІТС  Харм Ферпаален ознайомив виробників області та експортерів черешні з системою міжнародних правил і принципів її післязбиральної доробки, транспортування, складування, навантаження та розвантаження. Також він допоміг виробникам Запорізької області підвищити кваліфікацію і сформувати у них розуміння відповідальності за забезпечення виробництва свіжої продукції належної експортної якості.

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *