Костянтин Бриль: «Насамперед ми маємо підтримувати вітчизняного товаровиробника»

Костянтин Бриль: «Насамперед ми маємо підтримувати вітчизняного товаровиробника»

Як повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, затверджуючи бюджет України на 2019 рік, народні депутати України прийняли поправку до Перехідних положень Податкового кодексу. Завдяки цьому іноземні виробники трансформаторів отримали цінові преференції і здешевлення продукції на 20% на два роки. Це у свою чергу може призвести до втрати єдиного стратегічного підприємства в електроенергетичній галузі — ПрАТ «Запоріжтрансформатор».

Йдеться про Закон України від 23.11.2018, яким Перехідні положення Податкового кодексу України було доповнено пунктом 64.  Згідно з ним тимчасово, до 31 грудня 2020 року, звільнено від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів. У тому числі трансформатори з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа.

Тож ще в січні поточного року з метою підтримки вітчизняних виробників трансформаторів облдержадміністрація звернулася до народних депутатів України з проханням внести на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» щодо виключення пункту 64.

Народні депутати від Запорізької області до своєї роботи поставились дуже відповідально. І вже 7 лютого 2019 року до Верховної Ради України було внесено законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» щодо виключення пункту 64.

Відповідне звернення щодо доцільності прийняття законопроекту на адресу голови Комітету Верховної ради України з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної також надійшло від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

— Окремо я направив листа на адресу Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням ініціювати перед Верховною Радою України питання щодо виключення відповідного коду з пункту 64 підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України.  Хочу підкреслити, що це робиться з метою підтримки вітчизняних виробників трансформаторів. Запорізька область є виробником широкого спектра трансформаторів різної потужності та центром трансформаторобудування України. ПрАТ «Запоріжтрансформатор» входить до десятки найбільших світових виробників трансформаторного обладнання та є найбільшим заводом на території Європи. Підприємство забезпечує робочими місцями понад три тисячі осіб. За 70 років існування ПрАТ «Запоріжтрансформатор» неодноразово здійснювало розробку та постачання трансформаторного обладнання для потреб вітчизняних підприємств. Зокрема, на об’єктах енергетики України встановлено до 90% обладнання, виготовленого підприємством. Тож насамперед ми маємо підтримувати саме вітчизняного товаровиробника, — підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *