Колектив «Машинки»: Запорізька ОДА, «Мотор Січ» та нардепи тиснуть на Міносвіти через вибори ректора

21 та 28 грудня 2020 року відбувся перший та другий тури виборів ректора Національного університету «Запорізька політехніка». В результаті підрахунку голосів жодний з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів (50% + 1 голос від загальної кількості виборів), що не дозволило Міністерству освіти і науки заключити контракт з новим обраним ректором.

Про це йдеться у відкритому листі співробітників Національного університету «Запорізька політехніка» на адресу міністра освіти Сергія Шкарлета і голови Запорізької ОДА Олександра Старуха.

Для законослухняних викладачів та співробітників університету було зрозуміло, що необхідно чекати нових виборів. Втім, один з кандидатів, що визнав себе переможцем перегонів В.Грешта (як Лукашенко в Білорусії), почав вимагати у Міністерства освіти та науки заключити з ним контракт незважаючи на закони України. А для підтримки позвав фейкових адміралів.

Міністерство стало на сторону закону і визнало, що вибори відбулися. Втім з жодним з кандидатів не можна заключити контракт.
Здавалося, що інцидент вичерпано і необхідно дочекатися нових виборів. Але університет – це лакомий шматочок для багатьох ділків, які хочуть зробити з нього власну годівниці. І почалися атаки на Міністерство освіти та науки і його керівника Сергія Миколайовича Шкарлета.

Першими пішли в атаку представники менеджменту ТОВ «МОТОР СІЧ». Незважаючи, що у підприємства і так важкі часи, вони почали висувати «своїх» кандидатів на посаду виконуючого ректора. При цьому, було знято з керівництва Бєлікова Сергія Борисовича, який віддав університету 50 років свого життя. І 23 з них був ректором Університету. А на вакантну посаду почали висувати спочатку професора однієї з кафедр Університету Овчіннікова О., який поступово розвалив за 5 років власну кафедру. Потім дійшла черга до керівника одного з відділів Університету. Його найбільшою заслугою є дружба з одним з претендентів на посаду ректора – Грештою В. Втім, кульмінацією наруги над Університетом стало подання від керівництва Запорізької ОДА кандидатури на виконуючого обов’язків ректора декана машинобудівного факультету Глушка В. Це людина, яка жодного кроку не робить без команди з «МОТОР СІЧ».

Таким чином, керівництво ЗОДА та ТОВ «МОТОР СІЧ» відкрито пішли проти думки співробітників Університету, які направили відкритий лист на міністра освіти та науки про підтримку зовсім іншого кандидата. Невже грошей від продажу гордості української промисловості замало задля задоволення власних потреб. Невже треба ще загубити єдиний політехнічний ВНЗ в Запорізькій області.

Нажаль, до тиску на Міністерство долучилися народні депутати України Кунаєв А. та Касай Г. та представники Офісу Президента України.

Дуже цікаво, чи переможе колектив й здоровий глузд чи знову переможе бажання власної наживи, людей, що вважають себе вищого сорту.

Чи витримає тиск міністр С.М. Шкарлет і бажання колективу розвиватися за власним бажанням на користь нашої України?!

Читайте также:

комментария 2

  1. Олена Ялова:

    Красиво написано, складно… Особенно про Лукашенко…. Но давайте посмотрим на ситуацию немножко под другим углом и проведем аналогии. Хотелось бы вспомнить, как на последнем совете университета, 28 января, уважаемый, так долго (скоро как год) исполняющий обязанности ректора Сергей Борисович решил от себя внести правки в Устав, согласно которым вводится должность ПРЕЗИДЕНТА, и претендовать на нее мог только он и бессрочно… С особым трепетом вспоминаются и другие случаи.. Например письмо «К съезду», которое раздавалось участникам совета немногим ранее, как раз накануне выборов, с «разгромной» критикой определенных кандидатов. Ничего не навевает?
    Усилия главы комиссии, оргкомитета (кто кстати и является судя по подписи №1 автором письма) аннулировали в первом туре голосование на одном из выборных участков, не обеспечившем нужный результат для команды.
    Уважаю мнение людей, которые подписались под этим письмом. Но опять же, могут ли 37 человек однозначно представлять интересы всего коллектива из более полутора тысяч сотрудников и десяти тысяч студентов?
    «Кульминация надругательства» — это перл от автора статьи, который четко подходит под описание ситуации в университете, при которой команда «Беликов-Гугнин» или «Гугнин-Беликов» так и хочет продолжать рулить процессом, чтоб обеспечить себе плацдарм для следующей предвыборной кампании.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *