Іван Варченко: «Завдяки превентивним заходам правоохоронців не допущено значних порушень під час виборчого процесу»

Радник Міністра внутрішніх справ Іван Варченко провів нараду за участю керівництва та працівників поліції Запорізької області й  представників органів виконавчої влади, що координуються МВС. Також  Іван Варченко та Сергій Коміссаров зустрілись із представниками засобів масової інформації регіону.

21 березня у приміщенні Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відбулась нарада за участі радника Міністра внутрішніх справ Івана Варченка, керівництва поліції Запорізької області, всіх членів робочої групи поліції з питань підготовки і забезпечення публічної безпеки і порядку під час проведення чергових виборів Президента України та представників органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує та координує МВС.

Під час робочої зустрічі обговорили питання готовності силових структур Запорізької області до забезпечення публічної безпеки громадян під час виборчої кампанії та у день голосування.  

Іван Варченко: «Завдяки превентивним заходам правоохоронців не допущено значних порушень під час виборчого процесу»«Поліцією та іншими органами влади проводиться широка інформаційна кампанія та звертається увага громадськості на всі порушення виборчого законодавства, які оперативно фіксуються. Ця робота спрямована на запобігання будь-яким порушенням та забезпечення чесних виборів. Ми ще раз наголошуємо, що не дамо «купити виборця», на всі такі спроби поліція реагуватиме жорстко. Крім того, ми з вами повинні зробити все можливе щоб не допустити провокацій під час виборів, забезпечити в цей день безпеку і порядок для вільного волевиявлення громадян України», — зазначив Іван Варченко.

Радник Міністра внутрішніх справ України закликав поліцію та інші органи виконавчої влади, діяльність яких координується МВС, виконати основні цілі: інформувати членів дільничних виборчих комісій, спостерігачів та виборців про недопущення порушень виборчого законодавства; дотримуватися політичної нейтральності, а також реагувати на всі звернення та повідомлення, про такі порушення.

Іван Варченко: «Завдяки превентивним заходам правоохоронців не допущено значних порушень під час виборчого процесу»Зазначимо, що для максимально ефективної діяльності офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на чергових виборах Президента України, у відділі служби «102» ГУНП в Запорізькій області працюють 8 операторів, які володіють іноземною мовою, а у програмно-апаратному комплексі «CallWay» підключено функцію вербального повідомлення для спілкування з іноземцями, що дасть можливість реагувати на їх заяви.  

Очільник поліції Запорізької області Сергій Коміссаров розповів про результати роботи підрозділів поліції області по реагуванню на повідомлення щодо порушень виборчого законодавства. Також він зазначив, що ситуація у регіоні контрольована. Усі підрозділи поліції, територіальні відділи й відділення, а також ДСНС, Нацгвардія, прикордонники й міграційна служба працюють та зорієнтовані на виявлення, реагування й повідомлення про всі можливі порушення законодавства під час чергових виборів Президента України. В результаті спільних злагоджених дій вдалось перевірити наявну інформацію щодо спроб провокацій під час виборчого процесу. Так, до підрозділів поліції Запорізької області надійшло 104 повідомлення про події пов’язані з виборчим процесом, з них по 3 відкриті кримінальні провадження та складено 25 протоколів про адміністративні правопорушення.    

Іван Варченко: «Завдяки превентивним заходам правоохоронців не допущено значних порушень під час виборчого процесу»Крім того, Іван Варченко та Сергій Коміссаров зустрілись із представниками засобів масової інформації регіону. Під час прес-конференції правоохоронці застерегли громадян від фото- чи відеофіксації та розголошення результатів волевиявлення у приміщеннях для голосування та попередили про кримінальну відповідальність за такі дії згідно ст. 159 (Порушення таємниці голосування) Кримінального кодексу України. Також, під час прес-конференції Іван Варченко зауважив, що в день виборів усі сторони виборчого процесу повинні знати і розуміти свої функції та повноваження. Так, члени дільничних виборчих комісій повинні неупереджено забезпечувати роботу дільниці, спостерігачі та змі – спостерігати за законністю проходження процесу голосування, а виборці – мали змогу безперешкодно та безпечно проголосувати, проте в жодному разі не чинити протиправних дій на дільниці.

Наостанок, радник Міністра внутрішніх справ закликав органи держаної влади та місцевого самоврядування буди політично нейтральними та не порушувати вимог чинного законодавства. 

Нагадаємо, що слідчим Бердянського відділу поліції завершено досудове розслідування та до суду скеровано обвинувальний акт стосовно зловмисника, який в місті Бердянськ облив зеленкою одного з кандидатів у Президенти України.

 

Відділ комунікації поліції Запорізької області

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *