Дуальне навчання гарантує успішне працевлаштування безробітних запоріжців

Дуальне навчання гарантує  успішне працевлаштування безробітних запоріжців

В умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою  успішного працевлаштування. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії. Задля удосконалення освітньої та професійної підготовки впроваджуються перспективні форми навчання безробітних.

Зокрема, ефективною є така форма навчання як дуальна, оскільки кваліфікація працівника формується не тільки в процесі теоретичного навчання, а й у практичній діяльності.  Це спосіб набуття знань шляхом об’єднання навчального процесу в навчальних закладах та безпосередньо на робочих місцях підприємств. 

Як повідомили в обласному центрі зайнятості, роботодавці можуть брати безпосередню участь в організації професійного навчання, а саме: у складанні та погодженні робочих навчальних планів і програм; у роботі державної кваліфікаційної комісії; в організації виробничого навчання і практики осіб на конкретному робочому місці тощо.

Всі учасники процесу системи дуального навчання перебувають у виграшній позиції: навчальний заклад забезпечує вивчення теоретичного матеріалу, підприємство навчає потенційних робітників на власному обладнанні та залучає до навчального процесу висококваліфікованих майстрів підприємства, відбувається коригування навчальних планів і програм під потреби підприємства, на практичні заняття відводиться переважна більшість годин, завдяки чому навчання стає практико-орієнтованим; відбувається пришвидшення  адаптації безробітного в колективі, пристосування до робочого ритму; роботодавець отримує кваліфікованого працівника з тією якістю знань та вмінь, які на цей момент йому потрібні. 

У Запорізькій області у 2018 році  за направленням служби зайнятості 197 безробітних пройшли навчання за дуальною формою на таких підприємствах: ТОВ «Запорізький ливарно – механічний завод» (за професією  машиніст крана), ТОВ «Прогрес Маш Буд» (за професією  електрогазозварник), ТОВ «Таврійська ливарна компанія» Талко» (заливальник металу), ТзДВ «Приазовський сирзавод» (сировар), ТОВ «Швейно – торговельне підприємство» Гармонія» (закрійник, швачка), підприємство «Бердянська трикотажка» Бердянської міської громадської організації інвалідів (слюсар – ремонтник, швачка), ТОВ «ТВП «Перспектива» (виливальник, маляр), ТОВ «Слов’янський пух. Україна» (кравець), ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» (машиніст крана (кранівник), АТ «Укрзалізниця» (електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування), ТОВ «ОЗСМ «Агротех» (електрогазозварник), ТОВ «Запорізькі теплові мережі» (оператор котельні) та інші.

— Впровадження дуальної форми навчання дозволяє усунути основні недоліки традиційної системи освіти,  здолати розрив між теорією і практикою, наукою та виробництвом, а також поліпшити якість підготовки кваліфікованих кадрів з урахуванням сьогочасних вимог працедавців. А найголовніше, що після закінчення навчання безробітних уже чекають на робочих місцях, — наголосила керівник Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дуднік. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *