Дякуємо Президентові і Вселенському Патріарху — завдяки їх рішучості ми маємо Православну церкву України – Святійший Філарет на спільній молитві з Президентом України

Дякуємо Президентові і Вселенському Патріарху - завдяки їх рішучості ми маємо Православну церкву України – Святійший Філарет на спільній молитві з Президентом УкраїниПрезидент Петро Порошенко у Тернополі взяв участь у молебні, який відбувся у церкві Воздвиження чесного Хреста Православної церкви України.

Під час спілкування із присутніми у храмі Глава держави наголосив, що 15 грудня назавжди закарбується в історії незалежної України, адже цього дня народилася автокефальна помісна Православна церква України.

«Це сталося, бо ми вірили, що Господь пошле нам незалежну церкву», — в черговий раз наголосив Петро Порошенко. Президент відзначив і роль Святійшого Філарета у цьому процесі та подякував за «його жертовність та велич духу задля справи церкви і держави». Також висловив вдячність Глава держави і Предстоятелю Української автокефальної церкви Його Блаженству владиці Макарію.

«Колись було дуже важко переконати всіх ієрархів і всіх владик для того, щоб вони підписали листа», — зазначив Петро Порошенко та подякував всім священникам, мирянам за підтримку у цьому процесі, за їх молитви. Президент відзначив і підтримку Уряду, Парламенту.

«Я не буду казати наскільки важким був процес і скільки разів вже здавалося, що ситуація заходила в глухий кут. І тільки мудрість і Божа воля дозволили нам отримати церкву», — наголосив Президент, відзначивши, ще Собор відбувся канонічно і за всіма правилами. 

Глава держави відзначив той факт, що цієї неділі «на першій службі на Фанарі у Вселенському Патріархаті вперше було згадано новообраного предстоятеля і українську церкву». «А сьогодні на сайті Ватикану з’явилося повідомлення про те, що в Україні створено церкву і обраний предстоятель Блаженнійший Епіфаній. І це точно буде зараз ширитися», — зауважив він.

Петро Порошенко наголосив на тому, що новообраний Предстоятель ПЦУ стоїть на позиції любові до кожного із віруючих. «Дуже важливо почути від нового Предстоятеля слова: «Ми йдемо до всіх українців з любов’ю, з відкритим серцем. Бо наша мета – це єдність і об’єднання. І ми не маємо жодного сумніву, що кожен українець прийде, бо це дуже простий вибір. Це не вибір між патріархатами – це вибір між Україною і Росією», — сказав Президент.

Святіший Філарет, у свою чергу, закликав присутніх подякувати Богу за ті благодіяння, які він вилив на Україну. «Ми досягли утворення в Україні єдиної української православної автокефальної церкви. Цей акт має епохальне значення, бо за всю тисячолітню історію ми ніколи не мали визнаної автокефальної української церкви. Ми боролися, нас перемагали, ми досягали і нашу перемогу відкидали. А сьогодні ми маємо визнану українську автокефальну церкву», — сказав він та зауважив, що нині представники всіх церков, які існували до цього часу в Україні – разом.

«І ми таким чином створили єдину українську православну церкву. І це завдяки, насамперед, рішучості Вселенського Патріарха Варфоломія. Він виявив велику мужність, що пішов на крок визнання української церкви автокефальною. Ще більша заслуга – Президента. Це я говорю як Патріарх, тому що знаю як цей процес відбувався», — сказав він.

«Тому, Петро Олексійович, ми вам щиро дякуємо за те, що ви взяли на себе цей хрест, донесли до того місця, де ми одержали перемогу», — підкреслив Філарет і також подякував всім, хто долучився до процесу об’єднання.

«Без вашої участі, без вашої підтримки ми б цього не досягли», — констатував Святіший Філарет. Він висловив тверде переконання, що для держави це має велике значення, бо тепер «цю державу ніякі сили не переможуть». «Чому? Тому, що є єдина, сильна православна церква, яка разом з іншими церквами буде відстоювати інтереси свого народу. Не буде служити інтересам чужого народу», — наголосив Філарет.

«Завдяки створенню єдиної української православної церкви ми заклали міцну основу для нашої Української держави. Це означає, що Українська держава є і буде, бо ми, як співається у Гімні – душу й тіло положим за нашу свободу. Досить нам неволі. Ми хочемо жити в свободі, демократично, служити своєму народу», — резюмував Святіший Філарет.

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *