Антимонопольний комітет зобов’язав «Запоріжринок» розірвати угоду з «Вельтумом»

Антимонопольний комітет України (АМКУ) скасував переговорну процедуру між КП «Запоріжринок» та компанією з вивозу сміття «Вельтум». До цього вони домовилися про вивезення та захоронення побутових відходів на 2022 рік без проводження відкритого конкурсу.

Про це повідомив Суспільному Максим Савченко, менеджер з комунікацій екотехнологічної компанії «Гранік», що падала скаргу до АМКУ.

На порталі системи електронних закупівель «Прозорро» у рішенні органу оскарження від 2 листопада зазначено, що «Запоріжринок» застосував переговорну процедуру замість відкритих торгів, через «відсутність конкуренції з технічних причин». Обґрунтували таке рішення тим, що у жовтні 2019 року виконавчий комітет Запорізької міськради провів конкурс, на якому визначив виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Запоріжжя на наступні 10 років, ним став «Вельтум». За послуги «компанія мала б отримати від «Запоріжринку» понад 1 млн 861 тис. грн.

Екотехнологічна компанія «Гранік» звернулася до АМКУ зі скаргою, зазначивши, що мала намір взяти участь у відкритих торгах, але була позбавлена такої можливості, через монопольне становище «Вельтума».

У скарзі директор «Граніка» Геннадій Дубов вказує, що «Вельтум» переміг у конкурсі міськради у 2019 році із ціною нижчою, ніж зараз планував надати послуги «Запоріжринку», і таким чином «намагається маніпулювати ситуацією» зберігаючи статус монополіста і при цьому збільшивши ціну.

АМКУ скаргу компанії «Гранік» задовольнив. Тепер «Запоріжринок» має скасувати процедуру закупівлі.

Як раніше повідомляло Суспільне Запоріжжя, це вже не перший конфлікт між «Вельтумом» і «Граніком». Так, 8 вересня, Запорізький господарський суд зобов’язав Запорізьку школу-інтернат «Орієнтир» розірвати угоду на вивіз сміття з компанією «Гранік». Суддя Тетяна Азізбекян також керувалася тим, що перемогу у 2019 році виконавцем таких послуг в Запоріжжі в результаті конкурсу було обрано компанію «Вельтум».

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *