«Акорди Хортиці» відкривають юним талантам двері у світ великої музики

«Акорди Хортиці» відкривають юним талантам двері у світ великої музики

У Запоріжжі розпочався обласний відбірковий тур ХІХ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці». Перші змагання юних музикантів відбулись у  дитячій музичній школі №1 та  дитячій школі мистецтв №1.

Організатори цього багаторічного конкурсу-фестивалю — Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Запорізька обласна філармонія та обласний благодійний фонд «Акорд».

За словами директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко, фестиваль «Акорди Хортиці» користується великим авторитетом у професійних музичних колах. За 19 років його учасниками стали понад 7 тис. юних виконавців з Австрії, Білорусі, Великобританії, Вірменії, Грузії, Кореї, Китаю, Литви, Сербії, США, Чехії,  Японії та з усіх куточків України. Під час фестивалю проводяться майстер-класи, методичні конференції, які мають велике значення як для юних музикантів, так і для їхніх викладачів, відбувається обмін досвідом з питань педагогіки та виконавства.

Як повідомила директор фестивалю Віра Мартиненко, на обласний тур було подано 225 заявок від молодих талановитих запоріжців на всі номінації конкурсу. Загалом компетентне журі, у складі якого відомі музиканти та викладачі, прослухає близько 900 конкурсних програм (у тому числі — в записі) з 18 областей України, США, Литви, Польщі.

 Найбільш цікава та складна творча боротьба, як завжди, точиться в унікальній номінації «Соліст з оркестром». Цього року надійшло 118 заявок від конкурсантів, які змагаються за право виступити з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. Виступити з оркестром у великій залі Запорізької обласної філармонії отримають можливість 25 конкурсантів.

Усі переможці Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» попередніх років досягли успіху та високої майстерності, пов’язали свою долю з музикою. Наприклад, юний трубач Роман Купріянов (гран-прі 2010 року) вже студент, вчиться зараз у Харківському музичному училищі ім. Б. М. Лятошинського. Другий володар гран-прі того ж року – скрипаль Олександр Корнєв — вчився у Сінгапурі, а зараз він соліст столичного колективу «MK Classics».

У 2011 році гран-прі отримала Євгенія Зіненко (м. Київ), зараз грає в «Українському ансамблі саксофоністів»; 2012 рік — скрипалька Марта Герега (м. Львів) виступає з оркестрами України, Чехії, Словакії, Польщі; 2013 рік — піаністка Марія Клименко (Одеська область), лауреат багатьох міжнародних конкурсів, виступала з концертами  у Запоріжжі з академічним симфонічним оркестром обласної філармонії; 2015 рік — вокальний ансамбль «Viva del Canto» Запорізького музичного училища ім. П.І. Майбороди; 2016 рік — десятирічна піаністка Христина Михайличенко (м. Київ), 2017 рік — Костянтин Лукенюк, скрипаль (м. Чернівці), навчається у престижній Істменівській школі музики у місті Рочестер (штат Нью-Йорк).

У 2018 році члени журі визначили двох володарів гран-прі, які набрали рівну кількість балів. Ними стали Мілда Даунорайте (Литва-Велика Британія) та Кіра Фролу (Румунія-Велика Британія). Обидві переможниці навчаються у The Purcell School of Music у Лондоні та активно беруть участь у міжнародних конкурсах.

Головні події ХІХ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» заплановано в Запоріжжі на 24-29 березня.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *