Аграрії області готуються до збору ранніх зернових культур

Аграрії області готуються до збору ранніх зернових культур

Про хід проведення польових робіт в області повідомили у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Сільгосппідприємства області  завершили посів ярих культур. Під урожай поточного року по всіх категоріях господарств  посіяно: 830,2 тис. га ярих культур (97% до запланованого), з них зернових і зернобобових – 234,5 тис.га (94%), у тому числі: кукурудзу на зерно –  35,6 тис. га (91%). Соняшник посіяно на площі 529,2 (104%).

Зараз запорізькі хлібороби ведуть підготовку до збирання ранніх зернових, зернобобових та технічних культур.

У поточному році по всіх категоріях господарств області належить зібрати ранні зернові на площі 917,1 тис. га, з них: озимих зернових – 728,8 тис. га, в тому числі: пшениці – 661,5 тис. га, ячменю – 66,5 тис. га, ранніх ярих зернових і зернобобових — 188,3  тис. га. Крім цього,  планується зібрати озимого і ярого ріпаку з площі 70,48 тис. га.

Для формування врожаю ранніх зернових було проведено відповідні заходи. Усю площу озимих підживлено азотними добривами. На посівах зернових колосових культур внесено гербіциди проти бур’янів на площі 423,6 тис.га, в тому числі на посівах озимих – 378,6 тис. га; фунгіциди проти хвороб – на 285 тис. га; інсектициди проти шкідників на ранніх зернових і зернобобових – 360 тис. га, в тому числі проти клопа-черепашки на посівах озимої пшениці – 218,5 тис. га.

Збирання ранніх зернових аграрії планують почати в кінці червня і розраховують провести жнива  за 18-20 днів. Наразі рівень технічної готовності тракторів становить 98%, зернозбиральних комбайнів – 93 % (2513 комбайнів). У збиральних роботах буде задіяно 2348 комбайнів. Середнє навантаження на один комбайн при збиранні ранніх зернових складе 256 га. Для проведення збирання ранніх зернових культур необхідно 26,1 тис. тонн дизельного палива і 5,5 тис. тонн бензину. За попередніми розрахунками валовий збір зерна в області прогнозується на рівні 2,5 млн тонн.

У Департаменті рекомендують усім охочим ознайомитися з науково-практичними рекомендаціями щодо збирання зернових та ранніх олійних культур у 2019 році та рекомендаціями щодо оплати праці робітників сільськогосподарських підприємств на збиранні зернових культур.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Рекомендації щодо збирання зернових та ранніх олійних культур у 2019 роціРекомендації щодо оплати праці робітників сільськогосподарських підприємств на збиранні зернових культур
Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *