Повернення людині спокою, впевненості, віри в завтрашньому дні є питанням національної безпеки

Метою нової відповідальної влади стане забезпечення повної самореалізації людини та створення умов для повернення українців додому. Про це заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час Національного Форуму «Нова соціальна доктрина: Нові можливості для кожного», який пройшов в Києві 23 листопада.

Разом із новою Конституцією, Новим економічним курсом та новою стратегією миру комплексна соціальна програма відкриває шлях до модернізації країни. Якщо простою мовою — до повернення простим українцям впевненості і віри в завтрашньому дні.

За блюзнірськими заявами міністра соціальної політики Реви про те, що українці витрачають багато на їжу, проглядається весь провалу нинішньої влади. А це урізані стипендії, порізані доплати та премії вчителям, непродумана медична реформа, підвищення цін на газ. Юлія Тимошенко під час промови на форумі констатувала провальні результати роботи влади за останні роки. А головною загрозою національній безпеці назвала катастрофічну зовнішню еміграцію українців: щороку на заробітки виїжджає мільйон громадян, не знаходячи собі місця в Україні.

Чи є альтернатива? Безумовно! Тимошенко ставить завдання, щоб через 5 років громадяни мали таку ж середню заробітну плату, як у Польщі сьогодні. Сподівання на зростання заробітної плати є абсолютно виправданим і бажання влади представити це як «популізм» спрямоване лише на виправдання своєї жадоби.

Також, на думку лідера «Батьківщини», має змінитися пенсійна система держави. Вона повинна будуватися на персоніфікованої основі. Для кожного українця передбачається відкрити приватний банківський рахунок, що буде гарантований державою і враховувати депозитну ставку.

Окремою проблемою є безробіття. Кожен четвертий українець у віці до 29 років є безробітним. 80% молодих людей не мають свого власного житла. Тимошенко пропонує стимулювати підприємства через зниження податків. Очевидно, що роботодавці повинні підтримуватись у випадку оформлення молоді на роботу. Передбачається впровадити систему мікрокредитування без застави під 3% річних під готові бізнес-плани. Житлову проблему передбачається вирішувати іпотечним кредитуванням без застави та першого внеску мінімум на 10 років з державним страхуванням.

У сфері освіти вперше висловлена найбільш актуальна ініціатива. Саме з неї потрібно починати освітню реформу. Йдеться про встановлення правильних державних нормативів витрат на навчання кожної дитини. Наприклад, в Литві на середню освіту на 1 учня витрачають 5292 $, в Україні — 1260 $. Багато коштів просто втрачається. Ситуація виправиться після приходу нової команди на чолі з Ю.Тимошенко.

Нікуди ми не подінемося і рано чи пізно доведеться вводити систему страхової медицини. І, на думку Тимошенко, медичне страхування повинно пов’язуватися зі зниженням ставок і кількості податків на бізнес. Для працездатних страхова медицина повинна працювати через соціальні внески підприємців. Для пенсіонерів, дітей, інвалідів та тяжкохворих страховка буде фінансуватися державою.

Ну і найбільш новаторська ініціатива. Всі ці зобов’язання, разом з висловленими раніше ідеями щодо нової Конституції, економічної політики та політики безпеки, Тимошенко пропонує закріпити у вигляді персональної угоди з кожним українцем. Думаю, це найсміливіше рішення Тимошенко.

Олег Постернак,

політичний експерт

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*