Під час жнив погода залишається фактором ризику в роботі аграріїв

Під час жнив погода залишається фактором ризику в роботі аграріїв

Мінагрополітики проведено відеоконференцію з питань збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур та актуальних питань державної підтримки. В облдержадміністрації на зв’язку були директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков та фахівці Департаменту.

Як відзначила в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, в усіх областях України аграрії розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Наразі намолочено понад 7 млн тонн зерна з площі 2,2 млн га. Середня врожайність наразі  становить 32,5 центнера з одного гектара.

— На сьогодні погода залишається фактором ризику в роботі аграріїв. Вже є втрати і вони стають дедалі відчутнішими. Тому  прошу враховувати всі можливі ризики та виклики під час жнив, — наголосила Ольга Трофімцева.

Запорізькими аграріями вже намолочено перший мільйон тонн ранніх зернових. За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, за станом на 4 липня в області обмолочено 333 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур (36% до прогнозу), намолочено 1061 тис. тонн зерна нового врожаю. Середня врожайність на сьогодні становить 31,9 центнера з одного гектара, в тому числі врожайність озимої пшениці – 33,4 ц/га, озимого ячменю – 37,4 ц/га, ярого ячменю – 25,4 ц/га, гороху – 23,5 центнера з одного гектара.

Триває також збирання озимого та ярого ріпаку, який скошено та обмолочено на площі 42 тис. га, намолочено 91 тис. тонн із середньою врожайністю 21,8 ц/га.

— При наданні державних коштів фермерам ми маємо чітко розуміти, який ефект від цього отримають не лише самі одержувачі, але й весь аграрний сектор. Йдеться про так званий KPI державної підтримки. Тобто необхідно визначити показники ефективності використання сільгоспвиробниками бюджетних коштів і орієнтуватися, в першу чергу, на результати, — підкреслила Ольга Трофімцева.

Також було акцентовано на питанні необхідності моніторингу економічного та соціального результату від використання одержувачами бюджетних коштів.

 

Источник/Джерело

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*