На ярмарку бібліотечних інновацій влаштували продаж креативних ідей

Протягом трьох днів, з виїздом на один день до Мелітопольської міської бібліотеки для дітей, обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради  приймала Х Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «Бібліокре@тив – 2019».

Проект, започаткований Херсонською та Миколаївською обласними бібліотеками для дітей за сприяння Української асоціації працівників бібліотек для дітей, швидко знайшов прихильників в інших регіонах нашої країни, і до Запоріжжя вже з’їхались дитячі бібліотекарі з 11-ти областей України, щоб «продати» свої цікаві, нестандартні, інноваційні ідеї, спрямовані на максимальне осучаснення організації бібліотечного обслуговування юних читачів своїх бібліотек та прозвітувати про реалізацію ідей, «куплених» минулого року в Полтаві.

Всього на цьогорічному ярмарку було представлено 41 ідею. Це ідеї, які охоплюють різні аспекти бібліотечної діяльності: організацію дозвілля дітей, популяризацію книги та читання, використання інформаційних ресурсів тощо. Представлялись також готові електронні продукти: розробки віртуальних та настільних ігор, відеороликів та ін.

Всього бібліотеками було «куплено» 32 ідеї, які протягом року будуть втілюватись в дитячих бібліотеках Запоріжжя, Херсона, Полтави, Кременчука, Мелітополя, Ізмаїла, Києва, Маріуполя, Харкова, Дніпра, Кропивницького, Миколаєва. Але це не значить, що 9 ідей, які не зважились «придбати» бібліотекарі, залишаться без уваги. Після Ярмарку відбудуться обговорення в колективах бібліотек, і, можливо, і ці ідеї знайдуть своїх прихильників.

Всі ідеї від Запорізької області, а їх було п’ять, три – від «Юного читача» та дві – від дитячої бібліотеки м. Енергодар, були продані. Навзаєм придбали аж чотирнадцять ідей, які планують втілювати в бібліотеках для дітей області.

Родзинкою ярмарку стало рейтингове голосування за кращу ідею «Вибір року – 2019». Перше місце посіла ідея-акція «БібліоШара» Полтавської ОБД ім. П. Мирного, друге – ідея під назвою «Сім днів читання: Кольорові посиденьки» від Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки. Третє місце розділили дві бібліотеки: Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» за ідею блікфангу «Фантастичні книги і де їх шукати», до якої додавалась ще й віртуальна гра «В країні Магії і Чарівництва» та Кременчуцька міська бібліотека для дітей за ідею «Бібліотечний Timeline «Енциклопедія в кишені».

Щиро вітаємо переможців і сподіваємось, що в Миколаєві, який прийматиме «Бібліокре@тив» в наступному році, ідеї будуть ще цікавішими.

Крім гідної організації роботи, для учасників «Бібліокре@тиву» була підготовлена цікава пізнавальна програма, яка дозволила познайомитись із культурою та історією Запорізького краю, і підтвердила, що наша область – гідний екскурсійний об’єкт.   

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

На ярмарку бібліотечних інновацій влаштували продаж креативних ідей

На ярмарку бібліотечних інновацій влаштували продаж креативних ідей

На ярмарку бібліотечних інновацій влаштували продаж креативних ідей

На ярмарку бібліотечних інновацій влаштували продаж креативних ідей

Источник/Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *